Szukamy sponsorów czujników smogu

Wyjątkowo zła jakość powietrza w naszym regionie stwarza konieczność monitorowania stężeń pyłów na bieżąco. Czujniki potrzebne są by mieszkańcy mogli reagować chroniąc swoje zdrowie i bliskich. Bez czujników rodzice lub nauczyciele nie będą mieli informacji o tym czy w danym momencie powinni zrezygnować ze spaceru z dziećmi, straż miejska nie będzie mogła efektywnie przeprowadzać kontroli. Informacja na temat zanieczyszczeń niezbędna jest również dla budowania świadomości społecznej problemu smogu.
W związku z trudną do zrozumienia dla nas decyzją Miasto i Gmina Myślenice o rezygnacji utrzymania sieci czujników jakości powietrza staramy się uratować część z nich i pomagamy Airly w poszukiwaniu sponsorów.
Chcielibyśmy Was prosić o pomoc w poszukiwaniu firmy lub osoby która ramach promocji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu byłaby chętna na utrzymanie funkcjonującego do tej pory czujnika lub zamontowanie na swojej siedzibie.
Prosimy udostępnijcie ten post, poinformujcie znajomego lub szefa. Wspólnymi siłami może uda się uratować ten monitoring który służy nam wszystkim.
Kontakt do nas: myslenickialarmsmogowy@gmail.com