Zakazu palenia węglem, i to jak najszybciej

Z badań przeprowadzonych w lutym 2020 roku w Oświęcimiu wynika że ponad 60 procent osób chce zakazu palenia węglem. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego co jest głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza. Mają dość smogu który niszczy im zdrowie i ich bliskich oraz powoduje przedwczesną śmierć u tysiecy Małopolan.
“Olbrzymia skala poparcia dla zakazu palenia węglem w grodzie nad Sołą może zaskakiwać: górnicy i byli górnicy stanowią tu bardzo wpływową grupę, mnóstwo mieszkańców dojeżdża wciąż do pracy do okolicznych kopalń – Piasta, Brzeszcz oraz Janiny i dalej. Jednak nawet w gronie górniczych emerytów widać rewolucyjną zmianę myślenia: wielu z tych, którzy „od zawsze” ogrzewali swoje domy węglem (przez lata dostawali go w ramach darmowych deputatów), zastanawia się nad zmianą źródła ciepła, albo już to zrobiło.”

Link do artykułu:

Zakaz palenia węglem! Żąda go coraz więcej Małopolan

Zakazu palenia węglem, i to jak najszybciej, domaga się coraz więcej oddolnych ruchów mieszkańców z całej Małopolski. Ludzie mają dość smogu niszczącego zdrowie ich i ich bliskich, w tym dzieci, a zarazem są coraz bardziej świadomi tego, że głównym źródłem zanieczyszczeń jest spalanie węgla w kotłach w domach jednorodzinnych.